Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z nami

Uzdrowisko Rymanów

UZDROWISKO RYMANÓW S.A.

38-481 Rymanów Zdrój
ul. Zdrojowa 48
Biuro Obsługi Kuracjusza:
tel. 13 43 57 461
e-mail: biurouslug@uzdrowisko-rymanow.com.pl
www.uzdrowisko-rymanow.com.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Sanatoria.com.pl

Uzdrowisko Rymanów

Rymanów Zdrój położony jest 4 km na południe od miasta w dolinie Taboru, wśród gór zwanych Wzgórzami Rymanowskimi, które od wschodu osiągają wysokość 668 m n.p.m. Uzdrowisko leży na pograniczu dwóch różniących się krajobrazowo mezoregionów karpackich: Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego, w dolinie rzeki Tabor i jej prawego dopływu – Czarnego Potoku, na wysokości od 360 do 390 m n.p.m.

Rymanów ZdrójRymanow Zdroj

Profil leczniczy Rymanowa Zdroju jest oparty na szczególnych walorach przyrodoleczniczych klimatu i wód mineralnych. Unikalność klimatu polega na tym, że wykazuje on cechy klimatu górskiego, a dzięki znacznej zawartości jodu również cechy klimatu morskiego. Charakteryzuje się dużą zawartością ozonu, soli oraz względnie wysoką wilgotnością powietrza. Warto zwrócić też uwagę na to, że Rymanów Zdrój leży w jednym z najczystszych ekologicznie rejonów naszego kraju.

Sanatorium RymanówSanatorium Beskid

Pobyt w uzdrowisku umożliwia miłe spędzanie czasu turystom oraz dorosłym i małym kuracjuszom. Dla dzieci organizowane są liczne imprezy rozrywkowe. W jego sąsiedztwie Uzdrowiska znajdują się korty tenisowe, boisko do siatkówki i dobrze wyposażone place zabaw dla dzieci w parku zdrojowym. Urozmaicony teren wokół Zdroju pozwala na uprawianie górskiej turystyki pieszej i rowerowej. Często organizowane są zawody rowerowe, biegi uliczne dla dzieci i dorosłych.

Leczenie RymanówLeczenie Rymanow

Nasze obiekty

Sanatorium "Anna-Staś" - to zespół obiektów sanatoryjnych położonych w południowej części uzdrowiska, wśród mieszanych lasów rymanowskich, na zboczu góry "Zamczyska", z dala od ruchliwych arterii komunikacyjnych.

Oferuje 21-dniowe pobyty lecznicze dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat refundowane przez NFZ wraz z opiekunem (opiekun pobyt pełnopłatny). Ta forma leczenia: wspólny pobyt opiekuna i dziecka jest szczególnie ceniona, ponieważ znacznie zmniejsza stres naszych małych pacjentów związany ze zmianą otoczenia.

Sanatorium Anna Staś

Sanatorium Uzdrowiskowe "Gołąbek i Opatrzność" – zespół obiektów malowniczo położonych w centrum rozległego parku uzdrowiskowego.

Sanatorium "Gołąbek – Opatrzność" oferuje 21 dniowe pobyty lecznicze za pełną odpłatnością dla opiekuna i refundowany przez NFZ pobyt dla dziecka w wieku od 3 do 6 lat. W pokojach 2,3,4 – osobowych częściowo z pełnym węzłem sanitarnym , TV-sat, jednorazowo może przebywać 71 osób. "Opatrzność" posiada przewodowy dostęp do Internetu (HOT SPOT).

Sanatorium Uzdrowiskowe Gołąbek Opatrzność

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "POLONIA" - jeden z największych i najnowocześniejszych w kraju ośrodków przeznaczony dla celów rehabilitacji pacjentów z chorobami układu krążenia, a w szczególności chorych po operacjach kardiochirurgicznych i po zawałach serca.

To nowoczesny obiekt o wysokim standardzie położony w centrum uzdrowiska, na terenie rozległego parku zdrojowego. Budynek bez barier architektonicznych, wyposażony w windę. Posiada 120 miejsc w pokojach 1,2, 3 – osobowych. Pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, TV- sat, telefonem, bezprzewodowym dostępem do sieci Internet (HOT SPOT).

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej POLONIA

Sanatorium Uzdrowiskowe "Teresa" - może jednorazowo przyjąć 66 gości - kuracjuszy. Do ich dyspozycji oddajemy pokoje 2,3 i 4-osobowe : każdy pokój posiada łazienkę, radio, TV-sat, telefon, bezprzewodowy dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).

Na zmotoryzowanych gości czeka ogrodzony parking, zamykany od godz. 22.00 do 6.00 rano.

Sanatorium Uzdrowiskowe Teresa

Sanatorium Uzdrowiskowe "Maria" - oferuje swoim gościom 77 miejsc w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych. Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, TV-sat., radio, bezprzewodowy dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).

Willa Maria leży w najpiękniejszym zakątku Rymanowa Zdroju. Otoczona lasem iglastym u stóp góry Żabiej, pamięta początki kariery rymanowskiego kurortu oraz wielu znakomitych kuracjuszy, ceniących szczególnie przyrodolecznicze walory klimatu oraz niezwykłe właściwości naturalnych zasobów wód mineralnych.

Budynek bez barier architektonicznych, istnieją pokoje przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W obiekcie funkcjonuje kafejka internetowa. Na zmotoryzowanych gości czeka ogrodzony, płatny parking, zamykany od godz. 22.00 do 6.00 rano.

Sanatorium Uzdrowiskowe Maria

Szpital Uzdrowiskowy "Eskulap" - obiekt nowoczesny, trzykondygnacyjny o wysokim standardzie, położony na terenie parku w odległości 150 m od Pijalni Wód Mineralnych.

Posiada 180 miejsc w pokojach 2,3,4 osobowych i apartamentach. Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, TV-sat, radio, telefon, bezprzewodowy dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).

Budynek bez barier architektonicznych wyposażony w windy, istnieją pokoje przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W obiekcie znajduje się również recepcja, stołówka, świetlica, kafejka internetowa oraz na każdym piętrze gabinet lekarski i dyżurka pielęgniarska.

Szpital Uzdrowiskowy Eskulap

Sanatorium Uzdrowiskowe "ZIMOWIT" – budynek wielofunkcyjny, położony na terenie zalesionym, na zboczu Góry "Zamczyska".

Jednorazowo może przyjąć 360 pacjentów. Szpital dysponuje 180 miejscami dla dzieci, oraz taką samą liczbą łóżek dla osób dorosłych. Przystosowany dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje dla osób dorosłych 1, 2, 3, 4 – osobowe. Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, TV-sat., radio, bezprzewodowy dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).

Sanatorium Uzdrowiskowe ZIMOWIT

Dla dzieci posiadamy pokoje 3, 4 – osobowe bez pełnego węzła sanitarnego. Dzieciom przebywającym na leczeniu w Uzdrowisku Rymanów zapewniamy naukę szkolną na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz opiekę wychowawców, posiadających duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Pijalnia Wód Mineralnych

W Pijalni Wód Mineralnych można dokonać degustacji wód leczniczych Tytus, Klaudia i Celestynka. Wewnątrz budynku Pijalni można również zobaczyć źródła, z których czerpie się wodę.

Wody mineralneZdrowa wodaWoda Uzdrowisko

Nasze produkty

Uzdrowisko Rymanów S.A. produkuje uznane na rynku wody mineralne i źródlane "Celestynka" i "Rymanów Zdrój" oraz całą gamę napojów smakowych.

Wody mineralne i źródlane

Na bazie wód mineralnych z Rymanowa Zdroju z dodatkiem mixu wyciągów ziołowych (z ziół polskich) wytwarzamy również naturalne kosmetyki pod wspólną marką "Celestin".

naturalne kosmetyki

Co leczymy

Profil uzdrowiska opiera się na wykorzystaniu walorów miejscowego klimatu, oraz naturalnych wód mineralnych i peloidów. Obejmuje on następujące kierunki lecznicze:

 • choroby górnych dróg oddechowych: przewlekłe i nawracające zapalenia gardła, migdałków i krtani, zapalenia zatok obocznych nosa, schorzenia górnych dróg oddechowych na tle alergicznym,
 • choroby dolnych dróg oddechowych: nawracające zapalenia oskrzeli i płuc, dychawica oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc, rozedma płuc, stany po resekcji tkanki płucnej,
 • choroby układu krążenia: choroba niedokrwienna serca, stany po zawale mięśnia sercowego, stany po operacjach kardiochirurgicznych, nadciśnienie tętnicze,
 • choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne oraz niektóre schorzenia neurologiczne: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wielomiejscowe dysfunkcje narządu ruchu w następstwie zmian przeciążeniowych i zwyrodnieniowych, stany po urazach, reumatoidalne zapalenie stawów, zzsk, wrodzone deformacje narządu ruchu, skoliozy i wady postawy,
 • choroby nerek i dróg moczowych: przewlekłe zakażenia dróg moczowych, kamica układu moczowego, stany pooperacyjne wad wrodzonych układu moczowego.

Basen RymanówĆwiczenia Rymanów

W zakładach przyrodoleczniczych Uzdrowiska Rymanów S.A. wykonuje się pełną gamę zabiegów. Szczególnie cenne są te, w których wykorzystywane są naturalne surowce. Na bazie naszych wód leczniczych stosujemy między innymi kurację pitną, inhalacje pneumatyczne i ultradźwiękowe, kąpiele mineralne w wannach oraz kinezyterapię w basenie. Borowinę wykorzystujemy do zawijań częściowych i całkowitych. Poza tym świadczymy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, termoterapii i fizykoterapii.

Zabiegi RymanówMagnetoterapia RymanówSiłownia RymanówRehabilitacja Rymanów

Rymanów Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale także wspaniałe miejsce do czynnego wypoczynku. Kolorowy, pełen kwiatów i klombów park jest ulubionym miejscem spacerów wszystkich odwiedzających uzdrowisko. Przepływająca przez niego rzeka Tabor stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość plażowania i kąpieli w samym centrum uzdrowiska. Znakomicie nadaje się do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Do dyspozycji wypoczywających wiele oznakowanych ścieżek spacerowych, tras rowerowych, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci.

Wszelkie dodatkowe informacje, ceny pobytów,
aktualne promocje i oferty specjalne znajdziecie Państwo
na www.uzdrowisko-rymanow.com.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - narząd ruchu rehabilitacja pooperacyjna, wady wrodzone układu kostno-stawowego, zwyrodnienia kręgosłupa,
  - neurologia
  - reumatologia
  - układ krążenia
  - układ oddechowy zapalenia naczyń płucnych, zapalenie oskrzeli,
  - urologia kamica układu moczowego,
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia diadynamik, elektrostymulacja, interdyn, jonoforeza, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, plastry borowinowe, ultradźwięki,
  - hydroterapia kąpiel 4-komorowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel perełkowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych,
  - inhalacje inhalacje indywidualne, inhalacje zbiorowe,
  - kinezyterapia ćwiczenia w basenie, gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna,
  - masaże masaż klasyczny, masaż kręgosłupa, masaż pneumatyczny BOA,
  - pozostałe
 • Oferta dodatkowa
  - pobyty lecznicze
 • Finansowanie
  - NFZ
  - ZUS
  - pełnopłatne