"Uzdrowisko Busko-Zdrój"
Spółka Akcyjna

28-100 Busko-Zdrój
ul. F. Rzewuskiego 1
tel.: (0-41) 370 32 00
tel./fax: (0-41) 378 41 54
 
e-mail:
dyrekcja@ubz.pl

http: www.uzdrowiskobusko.pl

uzdrowisko
 

Centralna Rezerwacja

SANATORIUM "MARCONI"
28-100 Busko-Zdrój, Park Zdrojowy
tel. (0-41) 370-31-51, 370-31-52, tel./fax (0-41) 370-30-50
e-mail: rezerwacja@ubz.pl

PO ZDROWIE I RELAKS
DO BUSKA-ZDROJU

Zapraszamy Państwa do Buska-Zdroju, gdzie w kontakcie z nieskażoną przyrodą poddając się naturalnym środkom leczniczym można poprawić zdrowie, odbudować sprawność fizyczną, wyleczyć wiele schorzeń.

Busko Zdrój

Już od ponad 170 lat w Busku-Zdroju skutecznie leczy się dolegliwości: reumatyczne, ortopedyczne, pourazowe, neurologiczne, układu krążenia, skórne, dziecięce porażenia mózgowe i schorzenia ortopedyczne dzieci i dorosłych (zabiegi operacyjne) Naszym największym bogactwem są: woda siarczkowa (1,4%), będąca ewenementem przyrody. Łączy w sobie zalety solanki jodkowo-bromkowej i produktów redukcji siarki pochodzącej z pokładów związków gipsowych. Jej lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę, drogi oddechowe, drogi rodne, przewód pokarmowy.
W wyniku tego następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciw- reumatycznych i odtruwających. Kąpiele, płukanie jamy ustnej, irygacja czy też kuracja pitna uodparnia organizm, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, łagodzi bóle, powoduje zmniejszenie obrzęków, poprawia ruchomość stawów.
Poprzez odkażanie skóry, regenerację naskórka i korzystne procesy wewnętrzne zaobserwowaliśmy odmładzające działanie kąpieli. solanka jodkowo-bromkowa pochodzi z głębszych pokładów morza miocońskiego sprzed milionów lat; uzupełnia ważne mikroelementy organizmu.
W wyniku kąpieli w tej wodzie poprawia się krążenie obwodowe, wzmacnia system nerwowy, wzrasta odporność na choroby, poprawia się wydolność mięśnia sercowego. Obie wody zawierają liczne ważne biopierwiastki i mikroelemnty: sód potas, magnez, selen, jod, żelazo i inne. borowina - to rodzaj torfu leczniczego powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie.
Stosowana jest do leczenia chorób reumatycznych, ginekologicznych i innych. Stosujemy ją w formie okładów i tamponów.

basen gimnastyka wody lecznicze
 
zabiegi

Leczenie naturalnymi tworzywami wspomagane jest całą gamą zabiegów fizjoterapeutycznych i relaksacyjnych (ponad 50 rodzajów), takich jak: gimnastyka, masaże, wodolecznictwo, światłolecznictwo, elektrolecznictwo, fototerapia, inhalacje, basen rehabilitacyjny.

 
sanatorium
uzdrowiska

Sanatorium "Mikołaj"
88 miejsc

szpital

Szpital Uzdrowiskowy "Oblęgorek"

sanatorium

Specjalistyczny Szpital Kompleksowej
Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej "Górka" 164 miejsca

Sanatorium "Marconi"(z 1836 r.)
170 miejsc

sanatoria

Sanatorium "Bristol"
57 miejsc

zdrowie

Szpital Uzdrowiskowy "Krystyna"
320 miejsc

zobacz więcej

 
sanatoria

Sanatorium
"Willa Zielona"
34 miejsca

 

"Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, sanatoryjne, ambulatoryjne, na skierowania i bezpłatne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych. Zapewniamy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielę- gniarskiej.

W naszych obiektach oczekują na Państwa miejsca w pokojach 1, 2 i 3 osobowych o wysokim standardzie. Większość z nich przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.
 
Uzdrowisko prowadzi tradycyjną i smaczną kuchnię polską oraz leczenie dietetyczne.

pokój
 
mapa dojazd

Uzdrowisko Busko-Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim (50 km od Kielc, 80 km od Krakowa, 220 km od Warszawy), w malowniczej okolicy zwanej Ponidzie. W promieniu 50 km nie ma żadnego przemysłu. Naturalne źródła wód leczniczych, czyste powietrze, specyficzny łagodny klimat, największa ilość dni słonecznych w Polsce - dają gwarancję zdrowego wypoczynku i skutecznej kuracji.

 

Specjalistyczny Szpital
Ortopedyczno - Rehabilitacyjny "Górka"

im. dr Szymona Starkiewicza
28-100 Busko-Zdrój, ul. dr Sz. Starkiewicza 1

tel. recepcja 0 41 370 34 00,
kancelaria 041 378 40 18,
fax: 0 41 378 14 47,

e-mail: info@gorka.med.pl   wiecej o nas: www.gorka.med.pl

Szpital ma ponad 70-letnią tradycję w leczeniu dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

Proponujemy:

 • leczenie szpitalne rehabilitacyjne i operacyjne


 • leczenie ambulatoryjne w zakresie mózgowego porażenia dziecięcego i innych schorzeń narządu ruchu.

uzdrowisko
 

Budynek szpitala jest po kapitalnym remoncie, posiada bardzo dobre warunki leczenia i pobytu, komunikacja bez barier architektonicznych. Szpital jest pięknie położony na górze otoczonej parkiem, teren w pełni zagospodarowany dla potrzeb dzieci i młodzieży.

lecznicze

Zakres świadczeń w mózgowym porażeniu dziecięcym i innych schorzeniach narządu ruchu.
 
Kompleksowe leczenie rehabilitacyjne indywidualnie dobraną metodą. Leczenie kinezyterapeutyczne, balneologiczne (kąpiele w naturalnych wodach siarczkowych, okłady borowinowe), basen rehabilitacyjny, światło i elektrolecznictwo, masaże klasyczne, wirowe, podwodne. Specjalistyczna opieka pielęgniarska, psychologiczna, logopedyczna, terapia zajęciowa. W przypadku koniecznych korekt chirurgicznych przykurczów stawów i innych deformacji uniemożliwiających rehabilitację - pełna operatywa ortopedyczna oraz rehabilitacja pooperacyjna na miejscu. Specjalne, własne techniki operacyjne i organizacja zespołów operacyjnych, skracające kilkakrotnie czas unieruchomień pooperacyjnych.

 

 
zadowolenie

Pełny zakres chirurgii ortopedycznej.

Usuwanie przykurczów stawów, wydłużanie, skracanie i prze- szczepianie mięśni, korygowanie osi kończyn, operacje skrzywień kręgosłupa, wydłużanie i skracanie kości, operacje wrodzonego zwichnięcia stawów biodrowych, wrodzone stopy końsko-szpotawe i płasko-koślawe, stany po zapaleniach kości, wadliwie wygojone złamania.

 
dzieci

Sposób kierowania i przyjęcia.

Leczenie szpitalne lub ambulatoryjne jest bezpłatne dla pacjentów skierowanych przez lekarzy Kasy Chorych. Termin przyjęcia uzgadniany jest z rodzicami przez kancelarię Szpitala. Na prośbę rodziców (bez skierowania) szpital konsultuje dzieci i przyjmuje odpłatnie na leczenie szpitalne lub ambulatoryjne.

 

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia bioptron, diadynamik, galwanizacja, jonoforeza, krioterapia miejscowa, krioterapia ogólna, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe, okłady parafinowe, prądy Tens, terapuls, tlenoterapia, ultradźwięki,
  - hydroterapia bicze szkockie, hydromasaż, kąpiel borowinowa, kąpiel ozonowa, kąpiel perełkowa,
  - inhalacje inhalacje indywidualne,
  - kinezyterapia gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna,
  - masaże masaż Aquavibron, masaż klasyczny,
 • Oferta dodatkowa
  - basen
  - gabinet kosmetyczny
  - sauna
  - solarium