sanvit

 

Sanatorium Uzdrowiskowe
"Sanvit"  Sp. z o.o.

ul. Ks. J. Rąba 1
38-440 Iwonicz Zdrój
tel. +48 13 435 04 11
fax +48 13 435 04 11
e-mail:
sanvit-iwonicz@sanatoria.com.pl

Konto: BANK PEKAO S.A. 77 1240 6250 1111 0010 1982 2278

Pełna informacja: www.sanvit-iwonicz.sanatoria.com.pl

basen

Sanatorium "Sanvit" posiada własny Zakład Rehabilitacyjny dla osób z chorobami i dysfunkcjami narządu ruchu.

Zakład dysponuje salami do gimnastyki leczniczej (kinezyterapii) indywidualnej i grupowej oraz basenem do ćwiczeń leczniczych w wodzie, w którym prowadzone są także zajęcia rekreacyjne.

Pacjenci mogą też korzystać z inhalacji solankowych oraz z okładów borowinowych, termożeli i krioterapii.

 

Ponadto wykonywany jest cały wachlarz zabiegów fizykalnych przygotowujących pacjenta do kinezyterapii lub ją uzupełniających. Są to zabiegi z zakresu belneoterapii (kąpiele solankowe, borowinowe i perełkowe, masaże podwodne i wirowe), masaże ręczne klasyczne i specjalne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne (galwanizacje, stymulacje, prądy diadynamiczne i interferencyjne, diatermie, laseroterapia i magnetoterapia).

ćwiczeniaćwiczenia masaż

 
Skuteczność stosowanych zabiegów leczniczych i proponowanego programu usprawnienia zależy przede wszystkim od właściwej diagnozy lekarskiej i profesjonalnej oceny aktualnego stanu zdrowia. Dlatego Dział Medyczny naszego Sanatorium zatrudnia lekarzy specjalistów (ortopeda rehabilitant, reumatolog), posiadających wieloletnie doświadczenie w problematyce chorób narządu ruchu i lecznictwa uzdrowiskowego.

 
ćwiczeniaćwiczenia ćwiczenia

 
Pracę lekarzy wspiera 18-osobowy zespół wykwalifikowanych pracowników medycznych, w skład którego wchodzą specjaliści rehabilitacji ruchowej, psycholog, diatetyk, dyplomowane pielęgniarki, technicy fizjoterapii i masażyści.
Lekarz internista nadzoruje ogólny stan zdrowia przebywających w sanatorium pacjentów i gości.

 
restauracja

 
 
 
 
W Dziale Żywienia prowadzona jest poradnia diatetyczna wraz z pracownią zdrowego żywienia umożliwiającą zarówno leczenie diatetyczne (nadwaga, cukrzyca, choroby żołądka i wątroby) jak i poznanie zasad profilaktyki żywieniowej.

 

Głównym profilem medycznym Sanatorium "Sanvit" są choroby narządu ruchu pochodzenia ortopedycznego, reumatologicznego i neurologicznego, a w szczególności:
- reumatoidalne zapalenia stawów
- choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
- zespoły bólowe kręgosłupa.
Ponadto sanatorium leczy przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych oraz choroby układu pokarmowego a także rehabilituje chorych z wrodzonymi i nabytymi wadami postawy.

noclegi

 
 
 
 
Nasi Goście mieszkają w pokojach jedno- i dwuosobowych w układzie segmentowym z pełnym węzłem sanitarnym.

 
sanatorium sanvit

 
Kompleks sanatoryjny położony jest na malowniczym wzgórzu w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk polskich. Pełna, własna baza zabiegowa, duży basen z ciepłą wodą wykorzystywany jako urządzenie lecznicze i rekreacyjne, przystosowanie obiektu dla gości niepełnosprawnych sprawiają, że sanatorium jest jednym z najlepiej wyposażonych obiektów uzdrowiskowych w Iwoniczu.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie jest oświetlony wyciąg narciarski.
Sanatorium organizuje pobyty weekendowe, tygodniowe oraz pobyty sanatoryjne a także kursy i konferencje.

ćwiczeniaćwiczenia ćwiczeniaćwiczenia
 

Iwonicz Zdrój jest pięknym, cichym, starym uzdrowiskiem - idealnym dla gości zmęczonych miejskim zgiełkiem i smogiem. Brak zakładów przemysłowych i zastosowanie do celów grzewczych gazu ziemnego sprawia, że jest tutaj najczystsze powietrze wśród krajowych uzdrowisk. Walory bioklimatyczne podnosi duże zalesienie terenu. W leczeniu przebywających tu kuracjuszy wykorzystuje się naturalne źródła wód leczniczych a także borowinę i klimatoterapię. Iwonicz Zdrój jest jednocześnie doskonałą bazą wypadową dla wycieczek w Bieszczady, Beskid Niski i do Słowacji.

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - narząd ruchu
  - reumatologia
  - układ oddechowy
  - układ pokarmowy
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia diadynamik, fonoforeza, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, krioterapia miejscowa, laseroterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe, terapuls, ultradźwięki,
  - hydroterapia hydromasaż, kąpiel borowinowa, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa,
  - kinezyterapia ćwiczenia Atlas, ćwiczenia w basenie, gimnastyka grupowa,
  - masaże masaż klasyczny,
 • Oferta dodatkowa
  - basen
  - Nordic Walking
 • Finansowanie
  - NFZ
  - pełnopłatne