sanatorium

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny S.P. Z.O.Z. w Busku Zdroju

ul. F. Rzewuskiego 8, 28-100 Busko Zdrój
Dział Obsługi Pacjenta  e-mail: rezerwacja@21wszur.pl   tel. +48 41 378 03 85

Pełna informacja: www.21wszur.pl

Misja
Podstawowy cel, misja naszego Szpitala mieści się w zdaniu: "Każdy pacjent, który się u nas leczy i rehabilituje ma się czuć dobrze, wyjeżdżać z naszego szpitala zadowolony, zdrowszy, sprawniejszy z chęcią powrotu do nas".

uzdrowiskorehabilitacjaprofilaktyka

O szpitalu
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny położony jest w południowej części uzdrowiska pomiędzy ulicą gen. F. Rzewuskiego i prof. Szymona Starkiewicza.
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju świadczy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego. Zasada kompleksowej rehabilitacji opiera się na stosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem oraz bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych. Takie skojarzenie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu Buska-Zdroju, zapewniają szybki powrót do sprawności ruchowej leczonych u nas pacjentów. Rehabilitujemy pacjentów po przebytych operacjach stawów biodrowych, kręgosłupa, po urazach i wypadkach komunikacyjnych, po udarach mózgu.
Leczenie w naszym Szpitalu powoduje poprawę ogólnej kondycji pacjentów, sprzyja uzyskaniu przez nich równowagi psychofizycznej, pobudza naturalne mechanizmy obronne co zapewnia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności zawodowej.
Korzystny efekt działania buskich wód mineralnych doświadczyło na sobie dziesiątki milionów kuracjuszy, którzy w przebiegu 170 lat istnienia uzdrowiska z tego typu leczenia korzystali i korzystają nadal.

zdrowieleczenieruchu

Podstawowym wskazaniem do leczenia w naszym obiekcie są choroby narządu ruchu pochodzenia:

 • reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne),

 • neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością do samoobsługi i inne),

 • ortopedycznego (zespołu pourazowe narządu ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów i inne),

 • choroby skórne (łuszczyca, choroby alergiczne skóry i inne),

 • choroby naczyń obwodowych i układu krążenia (niedokrwienie kończyn dolnych w przebiegu miażdżycy, łagodne nadciśnienie tętnicze i inne),

 • choroby metaboliczne (cukrzyca, dna moczowa, otyłość).

Szpital jest w pełni przystosowany do obsługi pacjentów niepełnosprawnych.

Nad prawidłowym leczeniem i rehabilitacją czuwa wysokokwalifikowana kadra medyczna (lekarze specjaliści, pielęgniarki,magistrowie rehabilitacji i fizykoterapii, psycholog, stomatolog).

gimnastykaschorzenialecznicze

Szpital nasz współpracuje z kilkoma ośrodkami klinicznymi, między innymi z Wojskowym Instytutem Medycznym (Kliniką Ortopedii, Kliniką Neurochirurgii, Kliniką Neurologiczną CSK MON) w Warszawie, Kliniką Neurochirurgii i Chirurgii Nerwów Obwodowych, Kliniką Ortopedii z Oddziałem Rehabilitacji Pourazowej Uniwersyteckiego Szpitala nr 2 im WAM w Łodzi, 5 Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Krakowie oraz 10 Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Bydgoszczy.

pokójurlopodpoczynek

Dysponujemy 300 miejscami w pokojach (z łazienkami) 1 i 2 osobowych oraz apartamentach. Pokoje wyposażone są w telefon, telewizor, czajnik bezprzewodowy, chłodziarkę. Na terenie naszego obiektu jest również płatny parking samochodowy. Obiekt jest monitorowany.

wypoczynekwakacje

ZAPRASZAMY

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - cukrzyca
  - dermatologia łuszczyca,
  - narząd ruchu rehabilitacja pooperacyjna, zapalenie stawów, zwyrodnienia kręgosłupa, zwyrodnienie stawów i kości,
  - neurologia nerwobóle, porażenie mózgowe u dorosłych,
  - układ krążenia miażdżyca, nadciśnienie tętnicze,
  - układ pokarmowy
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia bioptron, diadynamik, elektrostymulacja, fonoforeza, galwanizacja, jonoforeza, krioterapia miejscowa, krioterapia ogólna, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe, prądy Tens, tonoliza, ultradźwięki,
  - hydroterapia hydromasaż, kąpiel borowinowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych, natrysk płaszczowy,
  - inhalacje inhalacje indywidualne,
  - kinezyterapia gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna,
  - masaże masaż klasyczny, masaż limfatyczny,
 • Oferta dodatkowa
  - basen
  - sauna
 • Finansowanie
  - NFZ
  - pełnopłatne